o mnie

Mam na imię Aneta, a to jest mój blog o małych przyjemnościach - miłości, książkach, podróżach, jedzeniu, radości tworzenia i prostym, szczęśliwym życiu.

Jestem wielką pasjonatką słodkości i Francji.
Nie wyobrażam sobie życia bez  teatru, podróży, a przede wszystkim bez mojego ukochanego, który rozumie, że szuflady kuchenne muszą być pełne dziwnych sprzętów, i że kolejny nóż to nie fanaberia, lecz bardzo potrzebny zakup, a nowa książka kucharska to wprost podstawa normalnej egzystencji i nie można się bez niej obejść. Jest moim pierwszym i najważniejszym widzem-smakoszem, krytykiem i podpowiadaczem, ale przede wszystkim ogromnym wsparciem, bo nikt nie umie mnie tak zmotywować do rozwijania pasji jak on.
Z marzeń, zdradzę jedno - kurs cukiernictwa w legendarnej szkole w Paryżu - Le Cordon Bleu. Swoje pierwsze profesjonalne kroki w cukiernictwie stawiałam w piekarni Queen Of Hearts w Oxfordshire, ale miłości do dobrego jedzenia nauczyła mnie moja prababcia.

Najważniejsze rzeczy w życiu? 
Moja rodzina. Wspólne chwile. Uśmiech na twarzy F. i randka z P. Każda sekunda przepełniona miłością, troską i spokojem.

Odpoczynek? W kuchni i na biegowych ścieżkach. 

Inspiracja? Podróże, rozmowy, wieczorna herbata z książką na kolanach, dźwięki opery.

Świat? Smak i zapach. 

Z gotowaniem jest jak ze sztuką. Teatr i kuchnia wymagają solidnych podstaw, mądrości interpretacji, odwagi i umiejętności improwizacji, by na końcu zawiązała się nić pomiędzy reżyserem spektaklu-kucharzem a widzem-smakoszem. Gotować to dzielić się tym co najcenniejsze: miłością, pasją i wspólnie spędzonym czasem.

Inspiracją kulinarną do powstania tego bloga była moja prababcia Rozalia. Bez niej nie byłabym tym, kim teraz jestem... a resztą motywacji zajął się mój mąż, przekonując mnie jak zawsze do robienia rzeczy, które przynoszą mi radość.

Zapraszam do mojego świata...


Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich kopiowanie i wykorzystywanie w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Popularne posty