MLECZARNIA - Wrocław, Polska

Deszczowym popołudniem, ciepłym wieczorem czy słonecznym rankiem warto zajrzeć do klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu. Nastrojowe wnętrze wypełnione meblami z duszą, które na pierwszy rzut oka wcale do siebie nie pasują, ale razem tworzą spójną całość pełne jest przysmaków.
 
W karcie znajdziemy przepyszne zestawy śniadaniowe - kiełbaskowe, serowe, twarożkowe, jajeczne, jogurtowe, serwowane ze świeżym, chrupiącym pieczywem. W zimniejsze dni koniecznie z ciepłym kakao. Do tego pachnące sałatki i serowe grzanki tostowe z rokpolem, mozzarellą, camembertem. W sumie można tu spędzić cały dzień, bo i na obiad coś znajdziemy - ciepłe tarty wytrawne na kruchym, maślanym cieście wypełnione sezonowymi warzywami. A po obiedzie skuszą domowe wypieki - orzechowiec, sernik, szarlotka, ciasto wiśniowe... Dodajmy do tego migotanie świec na drewnianych stolikach przykrytych dzierganymi obrusami, nietuzinkową muzykę i przemiłą obsługę, a powstanie klimatyczne miejsce, do którego aż chce się wracać.

 

A w ciepłe dni Mleczarnia zaprasza na ogródek z widokiem na synagogę pod Białym Bocianem, która jest największą i główną synagogą Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Pomijając praktyki religijne, synagoga ta jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury żydowskiej, w którym odbywają się liczne wystawy, koncerty, wernisaże, występy teatralne, warsztaty oraz spotkania.

adres: Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5, Wrocław

Do zobaczenia we Wrocławiu, Aneta

Komentarze

Popularne posty