sobota, 22 lipca 2017

SMACZNE ZUPY 365 NAJLEPSZYCH PRZEPISÓW autorstwa Kate McMillan

Książka Kate McMillan - właścicielki firmy kateringowej, absolwentki Tante Marie's Cooking School w San Fransisco oraz blogerki - to jedna z moich ulubionych pozycji księgarskich. Pięknie wydana - twarda oprawa, genialne, smakowite zdjęcia autorstwa Erin Kunkel (tutaj znajdziecie linka do jej wspaniałego bloga fotograficznego)  i bardzo interesujący sposób posegregowania zup. Sposób kalendarzowy - 365 zup na 365 dni w roku, podzielone na 12 miesięcy. 365 przepisów na poprawiające nastrój, domowe, czasami wykwintne, czasami proste, ciepłe i zimne dania. Od podstawowych bulionów, po gęste kremy, chłodniki, zupy owocowe czy rybne. Feeria smaków i kolorów. Rozdziały odpowiadają miesiącom, każdy z nich rozpoczyna się kalendarzem z propozycjami zup na poszczególne dni, idealnie dopasowanych pod względem dostępnych składników, pory roku czy typowej dla danego okresu pogody.

Każdy przepis opatrzony jest komentarzem dotyczącym jednego ze składników oraz informacją na temat ilości porcji, które przygotujemy z podanych proporcji. Autorka w przejrzysty sposób opisuje każdy etap przygotowania i podania zupy. Wykonanie większości dań nie zajmie nam więcej niż godzinę, a sprawdzone przepisy na klasyczne zupy, za sprawą dodatków zaproponowanych przez Kate McMillan (np. smażony rozmaryn), zyskają nowy, niepowtarzalny, zaskakujący smak.
W książce znajdziemy taki oto nietypowy spis treści, ułatwiający tematyczne poruszanie się po lekturze:  
- chili 
- chłodniki 
- dekoracje i dodatki 
- duszone potrawy 
- duszone potrawy i zupy z kaszą lub ryżem 
- duszone potrawy i zupy wegetariańskie 
- makaron, kuskus i noodle 
- zupy azjatyckie
- zupy kremy 
- zupy owocowe 
- zupy rybne
Każdy zupoholik znajdzie w tej książce coś dla siebie:) A może ktoś pokusi się na roczny eksperyment na miarę filmu "Julia nad Julia" codziennie gotując jedną zupę?  

Wydawnictwo BUCHMANN


Polecam, Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz